Čaj o páté 8. dubna 2022

Čaj o páté 8. dubna 2022

 

 

„Čaj o páté“, koncert akordeonového oddělení ZUŠ Třešť a Telč, DPS Telč 8. 4. 2022

 

 Krásný podvečer ve velmi příjemné atmosféře jsme prožili v pátek 8. dubna 2022, kdy jsme opět po třech letech mohli zorganizovat koncert akordeonového oddělení ZUŠ Třešť a Telč, který má název „Čaj o páté“.

 Tyto koncerty mají více jak dvacetiletou tradici a jsou určeny především pro příbuzné a přátele žáků hrajících na akordeony. Koncert vždy pořádáme v sále Domu s pečovatelskou službou Telč pro jeho nádherné prostředí a zázemí. Je zde malá kuchyňka, ve které všem hostům koncertu vaříme čaj a připravujeme cukroví upečené našimi rodiči a žáky.  I koncertní sál je noblesní, jeho zadní část je prosklená, tudíž mají návštěvníci koncertu zároveň krásný výhled do přírody.

 V sále hosté sedí u kulatých stolů na pohodlných křesílkách. Při čaji a občerstvení pak poslouchají naše žáky, kteří hrávají na akordeon sólově nebo se svými vyučujícími a vždy se také předvedou společně v orchestrech – v mladším Měchbandu a ve starším Měchbandu ZUŠ Třešť a Telč. Ani letos tomu nebylo jinak. Na začátku koncertu hráli ti nejmladší žáčci, pro některé to dokonce bylo jejich první vystoupení, většinou hráli lidové písně. Poté se představili žáci starší a celý svůj absolventský program si zde zahráli naši letošní absolventi. V závěru koncertu zahrál Měchband, který doprovází naše absolventy při jejich absolventském výkonu, a také zahrál směs melodií z westernů Dobrý, zlý a ošklivý a Tenkrát na Západě. Hudbu k těmto filmům složil slavný skladatel Ennio Morricone, směs je pojmenována Moment for Morricone. Tato skladba měla v podání našich žáků velký úspěch a i ostatní výkony se obecenstvu líbily, žáci byli vždy odměněni velkým potleskem.

 

 Chceme opět poděkovat všem rodičům žáků akordeonového oddělení za spolupráci nejen při našem akordeonovém koncertě, ale také za pomoc při uskutečnění našeho soustředění. Rodiče nejen, že dětem stále někam stěhují jejich těžké nástroje, ale pomáhají nám také se stěhováním aparatury, židlí, pultů a pečou nám sladké dobroty. Moc jim děkujeme, jejich pomoci si opravdu velmi vážíme.

Přidáno 23. 4. 2022, autor: Eva Pavlíková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)