Kruh přátel hudby

 

Příští koncert:

Veronika Jaklová - klavírní recitál - 11. listopad - sál ZUŠ

R. Schumann: Fantasiestücke op. 12
F. Chopin: Etuda gis moll op. 25 č. 6
F. Liszt: Transcendentální etuda č. 5 "Feux follets"
L. Janáček: Sonáta 1.X.1905 "Z ulice"
F. Chopin: Balada f moll op. 52
 
Veronika Jaklová (2003) začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením Kateřiny Pirochové Valkovičové v ZUŠ Klapkova v Praze. Hned o rok později se zúčastnila první soutěže Prague Junior Note. Od té doby získala mnohá ocenění na významných mezinárodních soutěžích - Virtuosi per musica di pianoforte, Mezinárodní soutěž Amadeus, Broumovská klávesa, Mezinárodní Novákova klavírní soutěž a další.
Obdržela cenu absolutního vítěze Ústředního kola ZUŠ ČR v komorní hře v Jindřichově Hradci. V letech 2018 a 2019 se stala laureátkou Mladého klavíru Pražské konzervatoře, mezi další úspěchy se řadí 2. cena na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni 2018, 1. cena na soutěži Beethovenovy Teplice nebo vítězství v soutěži o stipendium nadace Yamaha Music Foundation v roce 2020. V roce 2021 získala 1. cenu na Obetello Junior Internatioal Piano Competition 2021 v Itálii se speciální cenou v podobě dvou recitálů na Orbetello Piano Festival, 2. cenu na mezinárodní klavírní soutěži Vladimira Krainěva na Ukrajině 2021, kde zároveň obdržela cenu za nejlepší provedení skladby z období klasicismu, cenu za nejlepší provedení skladby F. Chopina a stala se držitelkou ceny EMCY. Jejími nejnovějšími úspěchy jsou zlaté ocenění na Finské soutěži WPTA International Piano Competition, 1. cena a cena za interpretaci skladby W. A. Mozarta na soutěži o Cenu Gustava Mahlera, cena za nejlepší provedení virtuozní etudy na soutěži Nomea nebo 1. cena na italské soutěži "Luigi Cerritelli".
Má za sebou mnoho koncertních vystoupení, debutovala s orchestrem ESO jako sólistka Griegova koncertu a moll, uskutečnila recitály např. v Jihlavě nebo ve Zlíně. Absolvovala mistrovské kurzy u profesorů Ivana Klánského, Andrzeje Jasinského, Dmitri Bashkirova, Min Kwon, Einara Steen-Nokleberga, Avedise Kouyoumdjiana, Martina Kasíka, Iva Kahánka a dalších. Pravidelně navštěvuje Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, zúčastnila se prestižního Alion Baltic International Music Festivalu v lotyšské Rize nebo mezinárodních interpretačních kurzů v polských Katowicích.
V současnosti studuje na Pražské konzervatoři ve třídě Milana Langera.

 

Koncerty 43. sezóny - rok 2021
Připravujeme:

 

 1. Janáčkovo kvarteto - 2. června - sál ZUŠ 

2. Karel Plocek a hosté - 9. června - sál ZUŠ

3. P. Pomkla (flétna) a I. Aslamas (klavír) - 21. září - sál ZUŠ

4. Sukovo klavírní kvarteto - 6.říjen - sál ZUŠ

5. Pražské komorní trio (M. Rezek, T. Strašil, R. Pacourek) - 12. říjen - sál ZUŠ

6. Veronika Jaklová - klavírní recitál - 11. listopad - sál ZUŠ

7. Quasi trio (Listina mladých umělců) - 19. listopad - sál ZUŠ (změna původního termínu)

 D. Hájková (violoncello) +  (klavír) (Listina mladých umělců) - 19. 1. 2022


Začátky koncertů se během roku osvědčily, proto - budeme začínat v 19:00.
Vstupné pro hosty bude 80,-Kč, pro členy KPH Telč 60,-Kč, studenti 30,-Kč.

Členský příspěvek 50,-Kč bude členům z roku 2020 prominut.

Děkuji všem, kteří v 42. sezóně přispěli ke zdaru naší činnosti, jmenovitě paní Doskočilové a manželce Věře, za pořadatelskou službu, paní Novákové z informačního střediska radnice za plakáty a programy, paní Ampapové za poskytnutí prostor a pomoc při organizaci koncertů v NPÚ, paní ředitelce ZUŠ Evě Pavlíkové za spolupráci při organizaci koncertů, zapůjčení sálu, klavíru a dalšího potřebného!

 

Sledujte, prosím, aktuálně platná protiepidemická opatření, za kterých je možno pořádat koncerty, která se často mění!!! (Naštěstí snad k lepšímu.)


Na další setkávání v roce 2021 se těší za výbor KPH
Lubomír Zadina (zadina@zustelc.cz)

V roce 2018 obržel KPH Cenu města Telče

 

 

 

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)