Jaroslav Šimánek

Jaroslav ŠimánekHra na klarinet, Hra na saxofon, Hra na zobcovou flétnu, Hra na příčnou flétnu

Jaroslav Šimánek pochází z Třeště, kde vyrůstal v hudební rodině a kde také začal chodit do hudební školy, ve které oba jeho rodiče pracovali. Hrál na klavír, zobcovou flétnu a klarinet. V roce 1988 se rozhodl, že hru na klarinet půjde studovat na Konzervatoř P. J. Vejvanovského do Kroměříže k prof. Miroslavu Kovaříkovi. Studium absolvoval v roce 1994. Poté nastoupil základní vojenskou službu jako klarinetista v posádkové hudbě v Táboře, kde strávil 12 měsíců.

Od roku 1992 vyučuje v ZUŠ v Třešti, odkud pochází a kam nastoupil už při studiu. 10 let také vyučoval na ZUŠ v Dačicích a od roku 2007  přestoupil do ZUŠ v Telči.

Jako hráč na saxofon a klarinet je členem swingového orchestru Zatrestband a to od jeho založení v roce 1997.

10 let spolupracoval se symfonickým orchestrem v sousedním Dolní Rakousku.

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků se účastní různých seminářů a kurzů, které se týkají hudebního oboru, ale např. i oboru psychologie.

Velmi by ho potěšilo, kdyby si jeho žáci utvořili k hudbě takový vztah, že si ji rádi nejen zahrají, ale že ji budou často i poslouchat a to jak doma tak na různých kulturních akcích, a že čas strávený v ZUŠ zařadí do svého života na takové místo, že do ní jednou rádi přivedou i své ratolesti.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)